Choď na obsah Choď na menu
 


Cloverleaf - 1. časť - 1. kapitola

6. 10. 2012

 

1. časť - Minulosť

1. kapitola - Brat

 slovensky:

   ,,Ale nie, to nie je možné! Ako to, že je deväť?!namrzene zamrmlal Tom. Vždy sa tešil na prvú letnú 3-hodinovú vychádzku na koňoch, no keď budík zazvonil až o deviatej, hneď mu bolo jasné, kto to má na svedomí: ,,Alan!Po chvíli sa vo dverách  objavil rozospatý starší brat s nevinnou tvárou, jedine iskry v jeho očiach ho prezradili. ,,Čo chceš?!“ spýtal sa nevrlo.                                                     ,,Netvár sa, že o ničom nevieš!“ Tom vedel, že keby sa začal ešte viac rozčuľovať, len by urobil Alanovi radosť ešte väčšiu. Bez slova sa prezliekol a ani si nevšimol, kedy Alan odišiel.                          Zišiel po schodoch a keď ho v kuchyni uvidela mama Lea, nestačila sa diviť. ,,Alan sa zasa nudil.“ jednoducho vysvetlil a mama hneď pochopila, prečo nie  je na vychádzke aj so svojim otcom Alexom, majiteľom stajne Cloverleaf.                                                                                                                      Keď vyšiel na dvor, všade bolo ešte ticho, len v diaľke  bolo vidieť hlúčik cválajúcich koní. Smutne sa na nich pozrel a zamieril k boxom.  ,,Ahoj, Šanca,“ prihovoril sa svojej kobyle, ,,je mi ľúto, že si si ráno nemohla zajazdiť aj s ostatnými, ale ja ti to vynahradím.“ Vošiel do boxu a práve keď chcel zobrať kefu z poličky, aby jej prečesal srsť, uštedrila  mu jemný štuchanec pyskom. Bola veľmi temperamentná a vedela ako čo dosiahne. Tom sa len uškrnul a vytiahol z vrecka kocku cukru. Šanca si ho vďačne vzala. Potom mu už nič nebránilo v práci a preto jej začal krúživými pohybmi čistiť srsť. Keď kobylu osedlal na dvore bol už zvyčajný hurhaj. 

česky: 

,, Ale ne, to není možné! Jak to, že je devět?! "Rozmrzele zamumlal Tom. Vždy se těšil na první letní 3-hodinovou vyjížďku na koních, ale když budík zazvonil v devět, hned mu bylo jasné, kdo to má na svědomí:,, Alan! "Po chvíli se ve dveřích objevil Rozespalý starší bratr s nevinnou tváří, jedině jiskry v jeho očích ho prozradily. ,, Co chceš?! "Zeptal se nevrle. ,, Netvař se, že o ničem nevíš! "Tom věděl, že kdyby se začal ještě více rozčilovat, jen by udělal Alanu radost ještě větší. Beze slova se převlékl a ani si nevšiml, kdy Alan odešel. Sešel po schodech a když ho v kuchyni uviděla máma Lea, nestačila se divit. ,, Alan se zase nudil. "Jednoduše vysvětlil a máma hned pochopila, proč není na vycházce i se svým otcem Alexem, majitelům stáje Cloverleaf. Když vyšel na dvůr, všude bylo ještě ticho, jen v dálce bylo vidět hlouček cválajúcich koní. Smutně se na nich podíval a zamířil k boxům. ,, Ahoj, Šance, "promluvil se své klisně,,, je mi líto, že jsi si ráno nemohla zajezdit is ostatními, ale já ti to vynahradím." Vešel do boxu a právě když chtěl vzít kartáč z poličky, aby jí Pročesal srst, uštědřila mu jemný šťouchnutí pyskem. Byla velmi temperamentní a věděla jak co dosáhne. Tom se jen ušklíbl a vytáhl z kapsy kostku cukru. Šance si ho vděčně vzala. Pak mu nic nebránilo v práci a proto jí začal krouživými pohyby čistit srst. Když klisnu osedlal na dvoře byl již obvyklý rámus.        

Autor: leonie

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Cloverleaf

(leonie, 26. 10. 2012 14:49)

1. Mam napisane viac, len to este nie je tu 2. a rozdelila som to na viaceré krátke kapitoly (mam skusenost, ze dlhe texty sa nikomu citat nechce) a k tomu, ty si nenapisala nic, tak sa neozyvaj!!!3. odomkla som to, pre lepšiu popularitu stránok 4. Odomknuta bude len tato cast, ostatne budu zamknute.

katie

(katie , 25. 10. 2012 19:44)

je to fajn ale je to všetko? trochu málo nemyslís? a preco si to odomkla ? alebo si odomkla iba cast?

Cloverleaf

(leonie, 7. 10. 2012 9:32)

No čo, páči sa vám???