Choď na obsah Choď na menu
 


Cloverleaf - 1. časť - 2. kapitola

28. 10. 2012

 

1. časť - Minulosť

2. kapitola - Zmyznutie

slovensky:

,,Prečo si si nebol s nami zajazdiť? Vieš ako bolo super?!“

s výčitkami sa ho spýtal Charlie, ktorý mal v ruke vôdzky Delilah. ,,Ani neviem, zaspal som.“ Tomovi sa nechcelo rozoberať rodinné problémy. ,,Ja som celú noc od vzrušenia nemohol zaspať, no dúfam, že nezaspíš súťaž, je už o necelé dva mesiace.“  povedal Charlie, ktorý stále nemohol uveriť, že zatiaľ čo on sa prevaľoval na posteli a nemohol zaspať, Tom aj zabudol na vychádzku a spokojne spal. ,,Nechceš si ísť so mnou ešte zajazdiť, nič dlhé, iba k jazeru, pôjdeme si aj zaplávať.“ spýtal sa a dúfam, že Charlie nebude moc uťahaný z výletu. ,,Prepáč, ale som strašne  unavený a myslím, že aj Delilah má toho dosť. Možno inokedy.“

,,No čo už, pôjdeme sami.“ zamrmlal a vyhupol sa do sedla. Rýchlo prešli cez prázdnu cestu a užívali si voľnosť, akú ponúka iba jazdenie vo voľnej prírode. Tom pohnal kobylu do cvalu.   ,,Pŕŕ!“ zastavil, keď sa konečne dostali k jazeru. Kobylu uviazal ku stromu , otvoril batoh a dal Šanci napiť, až  potom sa napil aj on. Batoh schoval do krovia, vyzliekol sa a hodil sa do slnkom zohriatej  vody.                                                                                                                                                                         Keď už celé jazero preplával, vrátil sa na breh. No na jeho prekvapenie, niečo tu nesedelo: Šanca  tam nebola. Rozhliadol sa, ale nikde nikoho. Predsa nemohla len tak odísť. Chcel zavolať do klubu, či tam Šanca náhodou sama nezavítala, no aj mobil bol fuč. Na sto percent  som si ho bral, tak  kde je??? Ešte raz sa rozhliadol okolo, no počul len zvuk motorov. Nezostalo mu nič iné, než ísť peši.  Po necelej pol hodine už prechádzal po tentoraz rušnej ceste. Keď došiel do klubu, nikto sa ho nepýtal, prečo je bez koňa, každý ho len pozdravil. Rýchlo zamieril k boxom, no to čo uvidel, nečakal ani v najhoršom sne.                                                    

 

 

česky:

,, Proč sis nebyl s námi zajezdit? Víš jak bylo super?! "S výčitkami se ho zeptal Charlie, který měl v ruce vodítka Delilah. ,, Ani nevím, usnul jsem. "Tomovi se nechtělo rozebírat rodinné problémy. ,, Já jsem celou noc vzrušením nemohl usnout, no doufám, že neusne soutěž, je už o necelé dva měsíce. "Řekl Charlie, který stále nemohl uvěřit, že zatímco on se převaloval na posteli a nemohl usnout, Tom i zapomněl na vycházku a spokojeně spal. ,, Nechceš si jít se mnou ještě zajezdit, nic dlouhé, pouze k jezeru, půjdeme si i zaplavat. "Zeptal se a doufám, že Charlie nebude moc utahaný z výletu. ,, Promiň, ale jsem strašně unavený a myslím, že i Delilah má toho dost. Možná jindy. "

,, No co už, půjdeme sami. "Zamumlal a vyhoupl se do sedla. Rychle prošli prázdnou cestu a užívali si volnost, jakou nabízí pouze ježdění ve volné přírodě. Tom pohnal klisnu do cvalu. ,, PRR! "Zastavil, když se konečně dostali k jezeru. Klisnu uvázal ke stromu, otevřel batoh a dal šanci napít, až pak se napil i on. Batoh schoval do křoví, svlékl se a hodil se do sluncem ohřáté vody. Když už celé jezero přeplaval, vrátil se na břeh. No na jeho překvapení, něco tu nesedělo: Šance tam nebyla. Rozhlédl se, ale nikde nikoho. Přece nemohla jen tak odejít. Chtěl zavolat do klubu, jestli tam Šance náhodou sama nezavítala, ale i mobil byl fuč. Na sto procent jsem si ho bral, tak kde je??? Ještě jednou se rozhlédl kolem, ale slyšel jen zvuk motorů. Nezbylo mu nic jiného, ​​než jít pěšky. Po necelé půl hodině už procházel po tentokrát rušné silnici. Když došel do klubu, nikdo se ho neptal, proč je bez koně, každý ho jen pozdravil. Rychle zamířil k boxům, no to co uviděl, nečekal ani v nejhorším snu.

Autor: leonie

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.