Choď na obsah Choď na menu
 


Of horse saddle - 9. kapitola

28. 10. 2012

9. kapitola - Príprava na závody

Ako mesiace plynuli, blížila sa aj jarná súťaž začiatočníkov v parkúre. Zo Sabiny sa stala skvelá jazdkyňa, ktorá vynikala práve v skokových súťažiach.                                                                           ,,Super!!!“ Tom nadšene pochválil Sabinu za jej talent, zas sa jej podarilo zvládnuť dráhu bez jedinej chyby.                                                                                                                                                         ,,Si fakt dobrá!“ povedala Vanda, ktorá stále nevedela pochopiť, ako sa z nej mohla za krátku dobu, taká dobrá jazdkyňa.                                                                                                                                    ,,Už za 2 týždne máš závod, že? Ja mám na šťastie ešte celý mesiac, kým začne drezúra.“ Prihovorila sa Sabine Daniela, práve keď dávala Šerchána do boxu. ,,Hej, máš pravdu, ja idem na parkúr, ale na drezúru by som v živote nešla.“ dostalo sa odpovedi z druhého boxu, kde sa Sabina starala o Shadowa.

Keď Sabina zatvárala Shadowovi box, ozvalo sa z diaľky: ,,Sabi, tu máš prihlášku na súťaž, musíš ju do pozajtra poslať!“ zakričal na ňu Tom.                                                                                            Zatiaľ, čo Sabina vyplňovala prihlášku, Daniela s Vandou pilne trénovali na súťaže, aj keď Vanda mala do začiatku súťaže cross-country ešte 3 mesiace.

                                 *  *  *

,,Zajtra buď už o šiestej hodine ráno na závodisku, koňa dovediem ja!“ povedal Tom o 13 dní neskôr Sabine, ktorá práve skončila s tréninkom. ,,Dobre, ale prečo tak skoro???“ spýtala sa ho Sabina, ktorej nešlo do hlavy, prečo tak skoro, keď súťaž začínala až o 10 hodine. Tom sa ale tváril, že ju nepočuje a preto Sabina aj so Shadowom odišla z haly.

                                   *  *  *

,,Koľko je hodín?! Určite som zaspala!“ vykríkla Sabina, ktorú neustále prenasledovali nočné mory:  zhodila všetky prekážky na dráhe, zaspala, Tom so Shadowom neprišiel, rodičia jej nedovolili ísť na preteky, nevedela nájsť svoje jazdecké oblečenie, Tom volal, že Shadow zmyzol...                                   ,,Uff, sú len tri.“ Sabina si opäť ľahla, no po chvíli  si už obúvala papuče.                                                      ,,Čo tu prosím ťa robíš?!“ vyrušil oco Sabinu, ktorej skoro spadol pohár mlieka na zem. ,,Nič...ja len... nemohla som zaspať.“ vyhovorila sa a odpila si z mlieka. ,,Ale, keď dopiješ, pôjdeš si lahnúť, jasné? Sabina len prikývla a hltavo pila mlieko.                                                             ,,Kde mám tie poondiate jazdecké nohavice? Spýtala sa sama seba Sabina a prehrabovala rôzne kôpky na poličkách... ,,Aha, tu sú.“ vytiahla krásne čierne, ktoré sa lesky od flitrov, rovnako ako aj kabát.  Rýchlo sa prezliekla a utekala po schodoch do kuchyne. Napchala do seba cereálie s mliekom a potichu sa vytratila z domu. Z garáže si vytiahla bicykel a zamierila ku klubu Silver.              

Autor: leonie

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.